top of page
Blue White Modern Photocentric Art Exhibition Poster (4).png

Tarih: 
10.07.2023-30.07.2023
Yer: 
Artmeezgallery
www.artmeezgallery.com

Küratör:
Fulya Candaş UYARLAR
Hatice KETEN

TEYMUR AĞALIOĞLU KİŞİSEL RESİM SERGİSİ
TEYMUR AĞALIOĞLU PERSONAL ART EXHIBITION

Yasal Uyarı / Legal Warning

Burada sergilenen tüm eserler Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu ile koruma altında olup, tüm hakları sanatçısına aittir. İzinsiz kopyalanamaz ve kullanılamaz.

All Rights Reserved - Artmeezgallery

fotograf.jpg

TEYMUR AĞALIOĞLU

1953 Gürcistan doğumlu olan Teymur Ağalıoğlu, 1976’da Bakü Ezim-Ezimzade Devlet Ressamlık Okulu ve 1981’de Tiflis Devlet Güzel Sanatlar Akademisi Resim Bölümü’nden mezun oldu.

Mezuniyetinden sonra Tiflis ve Moskova’da sanat çalışmalarını sürdürdü. 1995 yılından itibaren Türkiye’ye yerleşen sanatçı kendi atölyesinde dersler verdi. 5 yıl süre ile Nefertiti Sanat Galerisini işletti ve Güzel Sanatlar Fakültesi sınavları için öğrenci yetiştirdi.

1993, 1994 ve 2003 yıllarında İstanbul’da Uluslararası Plastik Sanatlar Fuarı’na katıldı.

2004, 2007 ve 2014 yıllarında İstanbul Tüyap Sanat Fuarı’na katıldı.

2005 yılında Hollanda’da Vianen’de House of Art Gallery kişisel sergi açtı.

2011 yılında Amerika’da Richeson 75 Small Works Uluslararası Resim Yarışması’nda 1 resmi övgüye değer eser ödülü aldı ve 3 resmi sergilenmeye değer görüldü.

2012 yılında Amerika’da Agora Gallery’nin düzenlediği Uluslararası Resim Yarışmasında 3 adet eseri sergilenmeye değer görüldü.

Otuzdan fazla kişisel sergi açan sanatçı, yurtiçi ve yurtdışında birçok çalıştaya da davetli sanatçı olarak katıldı. Sanatçının T. C. Kültür Bakanlığı, Ankara Resim heykel Müzesi, Denizli Belediyesi, Alanya Müzesi, Malezya, Fransa, İngiltere, ABD, Avustralya, İsviçre, Hollanda ve Almanya’da özel koleksiyonlarda eserleri bulunmaktadır.

BELGELER / DOCUMENTS
Görüşleriniz

Geri bildiriminizi bizimle paylaştığınız için teşekkür ederiz!

bottom of page