top of page
Mehtap Kodaman 1.png

Tarih: 
01.10.2023-30.10.2023
Yer: 
Artmeezgallery
www.artmeezgallery.com

Küratör:
Hatice KETEN
Ezgi TOKDİL

MEHTAP KODAMAN KİŞİSEL DESEN SERGİSİ
MEHTAP KODAMAN SOLO DRAWING EXHIBITION

Yasal Uyarı / Legal Warning

Burada sergilenen tüm eserler Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu ile koruma altında olup, tüm hakları sanatçısına aittir. İzinsiz kopyalanamaz ve kullanılamaz.

All Rights Reserved - Artmeezgallery

mehtap foto (1).jpg

MEHTAP KODAMAN

 

1975 yılında Sivas'ın Gemerek ilçesi Yeniçubuk köyünde doğdu. Edirne'de Trakya Üniversitesinde eski adı Duvar Süsleme Sanatları MYO olan Mimari ve Dekoratif Sanatlar yüksek okulunu 1995 yılında bitirdi.1995-1996 yıllarında Halk Eğitim Merkezi Tiyatro kuslarına katıldı.  2000 yılında Trakya Üniversitesi Güzel Sanatlar Eğitimi Resim-iş Öğretmenliği Programında   lisans yaptı, aynı üniversitede yüksek lisansını tamamladı.2002 yılından itibaren Trakya Üniversitesi Güzel Sanatlar Eğitimi Bölümü'nde öğretim üyesi olarak görev yapmaktadır. 2010 yılında Marmara Üniversitesi Eğitim Bilimleri Enstitüsü Resim iş Öğretmenliği Ana Bilim Dalında doktorasını tamamladı, 2019 yılında Plastik Sanatlar Alanında Doçent unvanı aldı. 2015-2021 tarihleri arasında Ana Bilim Dalı Başkanı olarak çalıştı.  Ulusal ve uluslararası dergi ve sempozyumlarda makale ve bildirileri yayınladı. Eserleri birçok ulusal ve uluslararası karma sergiye katıldı, Edirne, İstanbul, Antakya (Sanal) ve Paris’te kişisel sergiler açtı. Eserleri kitap, katalog ve müze koleksiyonlarına girdi. Yurtiçi ve yurtdışı resim yarışmalarında iki kez ödül aldı. 2021-2023 yılları arasında üçü Dünya Sanat gününde olmak üzere 4 uluslarası sergi düzenledi.

Edirne Kent Konseyi Üyesi, Rekreasyon Derneği EdirneTemsilcisi, Trakya Şairler ve Yazarlar Derneği Yönetim Kurulu Üyesi, Uluslararası Ressam Dayanışması Derneği Başkanı, Trakya Ressamlar Derneği Başkanı ve Sanatın Yedi Rengi Derneği Kurucu Başkanıdır. Çalışmaları Sanat, Halk Sanatları, Modern Resim, Resimde Zaman ve Fizik, Semboller Dili, Sanat Eğitimi, Yaratıcılık, Sanatta Kökler, Sanat ve Terapötik Rekreasyon üzerine odaklanmaktadır.

BELGELER / DOCUMENTS
Görüşleriniz

Geri bildiriminizi bizimle paylaştığınız için teşekkür ederiz!

bottom of page