top of page
Blue White Modern Photocentric Art Exhibition Poster (1).png

Tarih: 
15.06.2024-30.06.2024
Yer: 
Artmeezgallery
www.artmeezgallery.com

Küratör:

Ekin Su KUZU

Hatice KETEN
 

EZGİ TOKDİL "İNSAN-SIZKİŞİSEL FOTOĞRAF SERGİSİ
EZGİ TOKDİL "UN-MANNED" SOLO PHOTOGRAPHY EXHIBITION

Yasal Uyarı / Legal Warning

Burada sergilenen tüm eserler Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu ile koruma altında olup, tüm hakları sanatçısına aittir. İzinsiz kopyalanamaz ve kullanılamaz.

All Rights Reserved - Artmeezgallery

EZGİ TOKDİL

 

1991 yılında Burdur'da doğdu. 2013 yılında Dokuz Eylül Üniversitesi Buca Eğitim Fakültesi Resim-İş Öğretmenliği bölümünde lisans, 2015 yılında Dokuz Eylül Üniversitesi Eğitim Bilimleri Enstitüsü Güzel Sanatlar Eğitimi Anabilim Dalında yüksek lisans ve 2020 yılında aynı üniversitede doktora eğitimini tamamladı. Çalışmalarına Burdur Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi Eğitim Fakültesi Güzel Sanatlar Eğitimi Bölümü’nde Öğretim Üyesi olarak devam etmektedir. Yurtiçinde ve yurtdışında pek çok kişisel ve karma sergiye katılan sanatçının, ulusal ve uluslararası koleksiyonlarda eserleri, ulusal ve uluslararası akademik dergilerde yayınlanan pek çok makale ve kitap bölümü vardır. Sanat çalışmalarını ise Kule Buca grubu üyesi olarak sürdürmektedir.

She was born on the 7th of May 1991 in Burdur, Turkey. Got her Bachelor’s degree from Dokuz Eylul University, Buca Faculty of Education Department of Fine Arts Education specializing in painting. Got her Master's degree in 2015 from Dokuz Eylul University, Izmir, Institute of Educational Sciences, Fine Arts Education program. And in 2020, she completed her doctorate degree at the same university. Since January 2021, she has been working as a Faculty Member at Burdur Mehmet Akif Ersoy University, Faculty of Education, Department of Fine Arts Education. The artist, who participated in many personal and group exhibitions in Turkey and abroad, has works in national and international collections, and many articles and book sections published in national and international academic journals. She continues her artwork as a member of the Kule Buca group.

BELGELER / DOCUMENTS
Görüşleriniz

Geri bildiriminizi bizimle paylaştığınız için teşekkür ederiz!

bottom of page