top of page
Ebru Ağaoğlu Ercan Afiş 1.png

Tarih: 
10.07.2023-30.07.2023
Yer: 
Artmeezgallery
www.artmeezgallery.com

Küratör:
Ezgi TOKDİL

EBRU AĞAOĞLU ERCAN "SAĞLIK İLETİŞİMİ" KİŞİSEL ANİMASYON SERGİSİ
EBRU AĞAOĞLU ERCAN PERSONAL ANIMATION EXHIBITION

Sağlık sektöründe, animasyon filmleri etkili bir tanıtım aracıdır. Animasyonlar, karmaşık ilaç ve sağlık bilgilerini görsel ve etkileyici bir şekilde sunarak izleyicilere anlatmayı kolaylaştırır. Bu yüzden ilaç firmaları yeni bir ürünün özelliklerini ve nasıl çalıştığını anlatmak için animasyon filmlerini sık sık kullanır. Görsel efektler, grafikler ve ses efektleri ile desteklenen animasyonlar, izleyicilerin ürün hakkında daha iyi bir anlayış kazanmasını sağlar.

Animasyon filmleri, ilaç firmalarının hedef kitleleriyle etkileşim kurmasını sağlar. İlaç sektöründe sağlık profesyonelleri, hastalar ve diğer paydaşlar arasında iletişim kurmak çok önemlidir. Animasyonlar, karmaşık tıbbi terimleri basit ve anlaşılır bir şekilde görselleştirerek bu iletişimi kolaylaştırır. Animasyonlar aynı zamanda duygusal bağlantı kurmayı sağlar ve izleyicilerin ilaç firmalarının mesajlarını daha iyi hatırlamasına yardımcı olur.

Animasyon filmleri, sağlık ve ilaç sektöründe marka bilinirliği oluşturur. İyi yapılmış bir animasyon filmi, izleyicilerin zihinlerinde güçlü bir izlenim bırakır ve markanın tanınırlığını artırır. İlaç firmaları, filmler aracılığıyla marka kimliklerini yansıtabilir, ürünlerinin benzersiz özelliklerini vurgulayabilir ve hedef kitlelerinin dikkatini çekebilir. Bu hedef kitle bazen sağlık profesyonelleri bazen sıradan halk olabilir. Animasyonlar, sağlık sektöründe rekabetin yoğun olduğu bir ortamda markanın öne çıkmasına yardımcı olur.

Sonuç olarak, sağlık ve ilaç sektöründe tanıtım amaçlı animasyon filmleri oldukça önemlidir. Ben 30 yıla aşkın bir süre film endüstrisinin, sağlık sektörüne yönelik özelleştirilmiş bir alanında çalışma yaptım. İstedim ki animasyon filmlerim, özellikle çalışmalarımı görmek isteyen öğrencilerim için ilham verici olsun. Sizlere animasyon ve film sektörünün bu özel alanı ile ilgili 200’e yakın filmimden bir seçmece sunuyorum. Sağlık alanında yapılan filmlere içerik bazında bakıldığında, kurumsal tanıtım, çalışanlara yönelik motivasyon, ilaç etki mekanizması, medikal tanıtım, hasta ve doktor anlatımı, eğitim filmleri ve tipografik, medikal, logo animasyonları gibi türler görülür. Animasyonlar teknik bakımdan incelendiğinde, hareketli görüntü tasarımı filmleri ve infografik, tipografik, kinetik animasyonların bolca kullanıldığı görülmektedir. Ben de 2D animasyon alanında çalışan biri olarak, tasarımı ve animasyonları bana ait olan filmlerimi, türlere göre sınıflandırdım ve süreleri kısaltılmış olarak izleyicilere sunuyorum.

 

Herkese iyi seyirler diliyorum.

Ebru Ağaoğlu Ercan

Resim1.jpg
BELGELER / DOCUMENTS
Görüşleriniz

Geri bildiriminizi bizimle paylaştığınız için teşekkür ederiz!

bottom of page