top of page
Dilek Aydemir Afiş 2.png

Tarih: 
01.05.2024-30.05.2024
Yer: 
Artmeezgallery
www.artmeezgallery.com

Küratör:
Ekin Su KUZU
Ezgi TOKDİL

DİLEK AYDEMİR "ŞEHİR ve İNSANKİŞİSEL FOTOĞRAF SERGİSİ
DİLEK AYDEMİR "CITY and HUMAN" SOLO PHOTOGRAPHY EXHIBITION

Şehir, beton ve insanlardan ilham alınarak oluşturulan bu sergide, şehrin nabzı tutulmaktadır. Bazen sokakların ve binaların arasında yaşayan insanlar bazen de şehri oluşturan binaların ara sokaklarından hikayeler anlatılmaktadır. Şehir hayatı, sadece beton değil, aynı zamanda insanların duyguları, deneyimleri ve anılarıyla doludur. Her sokak köşesi, her bina cephesi, insanların izlerini taşımaktadır. Fotoğraflardaki geometrik detaylarla dans edilirken, insanların karmaşık ilişkilerine de tanık olunmaktadır. Kalabalıklar arasında yalnızlık, sıkışmışlık hissi ve özgürlük arayışı yansıtılmaktadır. Siyah beyazın derinliklerinde, şehir ritmiyle uyumlu bir melodi aranmaktadır. Bu sergi, insanın şehirdeki varlığının izlerinin sürülmesi ve şehrin kalbindeki ritmin hissedilmesi için bir çağrıdır.

Inspired by the city, concrete and people, this exhibition takes the pulse of the city. Sometimes it is the people who live between the streets and buildings, and sometimes stories are told from the alleyways of the buildings that make up the city. City life is not only concrete, but also full of people's emotions, experiences and memories. Every street corner, every building facade bears the traces of people. While dancing with the geometric details in the photographs, one also witnesses the complex relationships of people. Loneliness, the feeling of being stuck and the search for freedom among the crowds are reflected. In the depths of black and white, a melody in harmony with the rhythm of the city is sought. This exhibition is a call to trace the traces of human existence in the city and to feel the rhythm at the heart of the city.

Dilek AYDEMİR

Yasal Uyarı / Legal Warning

Burada sergilenen tüm eserler Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu ile koruma altında olup, tüm hakları sanatçısına aittir. İzinsiz kopyalanamaz ve kullanılamaz.

All Rights Reserved - Artmeezgallery

dilek-aydemir kopyası.jpg

DİLEK AYDEMİR

 

1987 yılında Samsun’da doğdu. 2009’da Ondokuz Mayıs Üniversitesi Eğitim Fakültesi, Resim-İş Öğretmenliği Bölümü’nden mezun oldu. Ondokuz Mayıs Üniversitesi, Eğitim Bilimleri Enstitüsü Güzel Sanatlar Eğitimi Anabilim Dalında yüksek lisans ve 2019 yılında aynı üniversitede doktora eğitimini tamamladı. 2013 ve 2016 yılları arasında Haber Medya Grubu bünyesinde Görsel Yönetmen ve Grafik Tasarım Uzmanı olarak görev yaptı. 2016 yılında Tokat Gaziosmanpaşa Üniversitesi, Turhal MYO, Grafik Tasarımı Bölümü’nde Öğretim Görevlisi olarak göreve başladı. 2020 yılından itibaren Tokat Gaziosmanpaşa Üniversitesi’nde Turhal Uygulamalı Bilimler Fakültesi, Grafik Tasarımı Bölümü’nde Dr. Öğr. Üyesi olarak akademik çalışmalarına devam etmektedir.

She was born in 1987 in Samsun. In 2009, she graduated from Ondokuz Mayıs University, Faculty of Education, Department of Art and Art Education. She completed her master's degree at Ondokuz Mayıs University, Institute of Educational Sciences, Fine Arts Education Department and her doctorate at the same university in 2019. Between 2013 and 2016, she worked as Visual Director and Graphic Design Specialist at Haber Media Group. In 2016, she started to work as a lecturer at Tokat Gaziosmanpaşa University, Turhal Vocational School of Higher Education, Department of Graphic Design. Since 2020, she has been working as a Asst. Prof. Dr. and continues her academic studies at Tokat Gaziosmanpaşa University, Turhal Faculty of Applied Sciences, Department of Graphic Design.

BELGELER / DOCUMENTS
Görüşleriniz

Geri bildiriminizi bizimle paylaştığınız için teşekkür ederiz!

bottom of page