top of page
1.png

Tarih: 
15.10.2023-30.10.2023
Yer: 
Artmeezgallery
www.artmeezgallery.com

Küratör:
Hatice KETEN
Seda BALKAN

AŞKIN BAHADIR "DİYALEKTİK BEDENKİŞİSEL RESİM SERGİSİ
AŞKIN BAHADIR "DIALECTIC BODY" SOLO PAINTING EXHIBITION

Yasal Uyarı / Legal Warning

Burada sergilenen tüm eserler Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu ile koruma altında olup, tüm hakları sanatçısına aittir. İzinsiz kopyalanamaz ve kullanılamaz.

All Rights Reserved - Artmeezgallery

Askin-Bahadir-2.jpg

AŞKIN BAHADIR

 

Aşkın Bahadır, 1987 yılında Samsun’da doğmuştur. 2012 yılında Dokuz Eylül Üniversitesi Buca Eğitim Fakültesi Resim İş Öğretmenliği Bölümü, Özgün Baskı Anasanat dalından mezun olmuştur. Bahadır, aynı bölümde yüksek lisansını 2018 yılında “Postmodernitede Parçalanan Gerçeklik, Mekan ve Sanatta Beden Algısı” tezi ile bitirmiş, doktora derecesini ise aynı bölümde “Lisansüstü Sanat Eğitim Programlarında Otobiyografik İfade Olanaklarına Dayalı Çağdaş Sanat Uygulamalarının Psikanalitik ve Otoetnografik Analizi” tezi ile 2022 yılında almıştır.

Sanatsal üretimlerinde, Özgün Baskı, Resim, Enstalasyon Sanatını kullanan Bahadır, birçok ulusal ve uluslararası düzeyde karma sergiye katılmış ve 5 kişisel sergi açmıştır. Bilimsel anlamda ise Bahadır’ın birçok ulusal ve uluslararası düzeyde yayınlanan eseri bulunmaktadır. Bu araştırmalarda başlıca araştırma konuları ise, beden, psikanaliz, otoetnografi, ontoloji, feminist sanat, çağdaş sanat, sümülasyon teorisi, enstalasyon sanatı, performans sanatı gibi konular oluşturmaktadır.

BELGELER / DOCUMENTS
Görüşleriniz

Geri bildiriminizi bizimle paylaştığınız için teşekkür ederiz!

bottom of page